هشدار: کلاهبرداری جدید فیشینگ مربوط به ایمیل ارسال نشده

تکنولوژی  دوشنبه 20 خرداد 1398 182 بازدید

یک کلاهبرداری جدید فیشینگ به جریان افتاده است که در آن قربانی، ایمیلی دریافت می‌کند مبنی بر اینکه یک ایمیل ارسال نشده در سرویسOutlook Web Mail  آنها نگهداری شده است.

این ایمیل، دارای عنوان "اطلاعیه‌ها | ایمیل‌های ارسال نشده به صندوق پستی شما" می‌باشد. محتوای این ایمیل حاوی جدولی از ایمیل‌های ارسال نشده از جمله تاریخ ایمیل، فرستنده ایمیل و موضوع ایمیل است. هدف این ایمیل‌ها این است که کاربر را به انجام اقداماتی وسوسه کند.

این ایمیل از کاربر سوال می‌کند که آیا می‌خواهد همه ایمیل‌ها را در لیست حذف کند، آنها را رد کند، اجازه دهد تا ارسال شوند یا برای آینده آنها را در لیست سفید قرار دهد. مهم نیست که کاربر روی چه لینکی کلیک می‌کند، چرا که در نهایت به یک صفحه "Outlook Web App" جعلی هدایت می‌شود که از او می‌خواهد با شناسه ورود، وارد حساب کاربری خود شود تا پیشروی کند.

صفحه ورود به سیستم بر روی صفحه نمایش به صورت صفحه ورود مایکروسافت آفیس Outlook ظاهر می‌شود که باعث می‌شود کاربران به مشروعیت آن اعتماد داشته باشند. هنگامی که قربانی رمز عبور خود را وارد می‌کند، این صفحه، آن را ذخیره می‌کند؛ بنابراین یک کلاهبردار می‌تواند بعدا آن‌ها را بازیابی کند. 
نشانی اینترنتی صفحه جعلی، URL یک سایت هک شده است و به عنوان یک نشانی اینترنتی مربوط به مایکروسافت یا Outlookنشان داده نمی شود.  
اگر ایمیلی دریافت کردید که در آن گفته شده ایمیل ارسال نشده دارید، توصیه می‌کنیم که بر روی هیچ لینکی کلیک نکنید؛ چرا که هر پیام ارسال نشده‌ای در برنامه ایمیل شما در Drafts یا پوشه Outbox قرار می‌گیرد. مایکروسافت هرگز ایمیلی مبنی بر اینکه ایمیل ارسال نشده دارید برایتان نمی‌فرستد.

به منظور امنیت بیشتر، می توانید فیلتر ایمیل ناخواسته خود را تنظیم کنید تا آن را نسبت به ایمیل‌های بی‌ارزش حساس‌تر سازید که ممکن است به این معنی باشد که برخی از ایمیل‌های معتبر نیز در پوشه‌ی ایمیل‌های ناخواسته شما قرار می‌گیرند؛ اما تا زمانی که پوشه ایمیل‌های ناخواسته خود را به طور دوره‌ای بررسی کنید، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

شما می‌توانید سطح حفاظت در فیلتر ایمیل‌های ناخواسته را با دنبال کردن این راهنما از مایکروسافت تغییر دهید.

منبع : cert.umz.ac.ir

برچسب ها:

مطالب پیشنهادی

ثبت نظر

 

جدید ترین ها

محبوب ترین ها

کلمات کلیدی