سامسونگ باگ حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 را رفع کرد

تکنولوژی  پنجشنبه 2 آبان 1398 509 بازدید

سامسونگ با انتشار به روز رسانی برای گلکسی اس 10 و گلکسی نوت 10، باگ حسگر اثر انگشت این دو گوشی که قفل گشایی با هر انگشتی را ممکن می کرد برطرف کرد.

به گزارش سایت Android Central، آپدیت برطرف کننده باگ حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 و نوت 10 در حال حاضر فقط در کشور کره جنوبی منتشر شده و در آینده نزدیک برای کشورهای دیگر هم منتشر می شود.

سامسونگ می گوید برخی از محافظ صفحه های متفرقه، عامل باگ در حسگر اثر انگشت گوشی های گفته شده هستند. در صفحه پشتیبانی این شرکت هم نوشته شده که محافظ صفحه های غیر رسمی، خش دار یا کثیف می توانند عملکرد سنسور اثر انگشت را مختل کنند.

samsung galaxy s10

احتمالاً منظور سامسونگ از «مختل شدن عملکرد»، باز کردن قفل صفحه با تمام انگشتان دست بوده؛ به همین دلیل هم به روز رسانی به سرعت منتشر شده است.

سامسونگ تقریباً یک هفته پیش با انتشار بیانیه ای در وب سایت رسمی خود اعلام کرد که اسکنر فراصوت گوشی های گفته شده، الگوهای سه بعدی روی برخی از محافظ صفحه های سیلیکونی را به اشتباه جای اثر انگشت کاربر تشخیص داده و قفل صفحه را باز می کند.

غول فناوری کره جنوبی برای رفع موقت مشکل حسگر اثر انگشت در محصولات خود به کاربران توصیه کرد محافظه صفحه را از نمایشگر جدا کرده و دوباره اثر انگشت خود را ثبت کنند، یا اینکه این روش احراز هویت را کنار گذاشته و سراغ روش های سنتی باز کردن قفل صفحه (مثل وارد کردن پسورد) بروند تا پچ به روز رسانی آماده شود.

مشکل حسگر اثر انگشت در گلکسی اس 10 باعث شد تا موسسات بانکی NatWest و Nationwide Building در بریتانیا و همچنین بانکی در کره جنوبی، اقداماتی مثل جلوگیری از دانلود اپ خود در پرچمدارهای سامسونگ یا غیر فعال کردن گزینه احراز هویت از طریق شناسایی اثر انگشت را در دستور کار خود قرار دهند.

 

منبع : digiato.com

برچسب ها:

مطالب پیشنهادی

ثبت نظر

 

جدید ترین ها

محبوب ترین ها

کلمات کلیدی

کلیه حقوق این سایت برای مجموعه شمال تک محفوظ است